responsive site templates

Usługi obróbki kamieni i minerałów

Szlifowanie i polerowanie

Kamienie przez nas wypolerowane charakteryzuje i odróznia od innych idealnie lustrzany połysk uzyskany za pomocą proszków ściernych. Nie stosujemy lakierów oraz preparatów nabłyszczających. Gwarantujemy, że powierzchnie wypolerowane przez nas nie zmatowieją z czasem.

Rodzaje szlifów:

- szlifowanie płaszczyzn - odbywa się na kołach żeliwnych, oraz ściernicach diamentowych. Szlify tego typu nazywamy zgładami, są one stosowane w przypadku kamieni dekoracyjnych, kolekcjonerskich, ale przede wszystkim dla agatów.

- szlifowanie przestrzenne (wypukłe) - wykonanie tego rodzaju szlifów jest znacznie bardziej pracochłonne. Ten rodzaj szlifów stosowany jest przy kamieniach, które mają zostać odsłonięte, a ich kształt ma zostać zbliżony do naturalnego kamienia.

- szlifowanie kaboszonów oraz płytek, więcej o takich szlifach jest w zakładce KAMIENIE JUBILERSKIE

-szlifowanie bębnowe (bębnowanie)- więcej o takich szlifach jest w zakładce KAMIENIE BĘBNOWANE. Minimalna ilość kamieni na jeden wsad to 40kg. 


Zapraszam do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, udostępniamy tam wiele materiałów z naszych realizacji: Kamienie półszlachetne i minerały

Cięcie kamieni 

Cięcie kamieni wykonujemy piłami diamentowymi różnej średnicy.

Piła o średnicy 150mm o grubości od 0,5mm umożliwia precyzyjne cięcie małych kamieni oraz oszczędność surowca. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drogich kamieni

Piły większe 300mm i 500mm używamy są przez nas głównie do rozcinania większych kamieni na mniejsze kawałki ułatwiające dalszą obróbkę . Na tych piłach tniemy także kamienie kolekcjonerskie, np. agaty.

Wykonujemy usługi rozcinania kamieni oraz cięcia ich na plastry. Cięcia te są wykonywane z „ręki" na tarczach, które są cienkie (0,5-0,7mm) i podatne na skosowanie, przez co niemożliwe jest wykonanie idealnie równoległych cięć.     

Wiercenie kamieni 

Wiercenia 2-2,2mm średnicy wykonywane są z obu stron. Dzięki tej metodzie nie powstaje wyszczerbienie na powierzchni kamienia. Maksymalna długość wiercenia to 2cm


Wiercenia większymi średnicami (8mm,10mm,12mm,16mm) są wykonywane jednostronnie. Taki kamień po stronie wyjścia wiertła często ma wyszczerbienie. Tego typu wiercenia najlepiej stosować przy kamieniach, które mają jedną stronę przeznaczoną do ekspozycji.  

Informacje techniczne


Kilka ważnych informacji:

- Nie wszystkie kamienie jesteśmy w stanie obrobić, bywają zlecenia w których dostajemy kamienie zwietrzałe i niestabilne, a te nie przyjmują poleru.

- Nie wiercimy kamieni z widocznymi pęknięciami, żywic oraz rekonstrukcji. Koszt jednego wiertła to 150zł, w podanych sytuacjach, ryzyko złamania wiertła jest bardzo duże.

- Przysyłając kamień do obróbki należy mieć świadomość, że nie zawsze uda się coś z niego zrobić. Kamień może pęknąć lub rozpaść się na drobne kawałki. Nie bierzemy odpowiedzialności finansowej za powierzony materiał. Dokładamy wszelkich starań, aby wykonać usługę należycie, ale może zdarzyć się tak, że kamień będzie miał wewnętrzne pęknięcia, niewidoczne na powierzchni.

- Przed każdym zapytaniem e-mail, proszę spróbować zarysować kamień ostrzem lub gwoździem. Jeżeli nie powstanie na nim rysa, to w 99% kamień przyjmie idealny poler. Ta informacja oraz zdjęcia są bardzo pomocne do podjęcia decyzji o przyjęciu zlecenia.

- Nie udzielamy darmowych porad dotyczących obróbki kamieni. Jest to wiedza którą udoskonalaliśmy latami, często metodą (kosztownych) prób i błędów. To, że ktoś jest pasjonatem i chce szlifować na własne potrzeby, nie jest wystarczającym argumentem :)

- Nie zajmujemy się identyfikacją kamieni, w Internecie funkcjonują grupy w ramach których można poszukać pomocy, np. Kamienie i minerały - identyfikacja

Wyrób Pamiątek Kamienie Półszlachetne Janusz Hanczel
Krzywina 20A 
57-130 Przeworno
NIP 887-000-48-65

kontakt:
dla klienów hurtowych
e-mail: biuro@wyrobpamiatek.pl
tel. 74 8102335

dla klientów indywidualnych:
e-mail:sklep@hanczel.pl
kom.: 665092024

Godziny pracy:
pon-pt 8:00-16:00   

Nie prowadzimy sklepu stacjonarnego, przed przyjazdem proszę umówić termin wizyty.